Domy pokryte kamieniem naturalnym to z pewnością marzenie wielu. Wszystko przez doskonałą estetykę i przede wszystkim jakość, jaką gwarantuje tego typu materiał. Coraz częściej szukamy inspiracji w świecie przyrody, która zaskakuje swą trwałością i teksturami. Dlatego tak wiele osób dąży dziś do połączenia współczesnych technik projektowania z naturą, która otacza nas od początku istnienia. Stąd też zainteresowanie kamiennymi elewacjami, które mogą pokryć część lub cały budynek, czyniąc go nowoczesnym, a jednocześnie tak bardzo przypominającym niegdysiejsze chaty czy budowle stawiane przez przodków. Popularności jaką stanowi kamień naturalny na elewacji, obecnie nie przebija żaden inny materiał. Ludzie chcą zjednać się swoją myślą architektoniczną z naturą, oddając jej szacunek i używając jako idei do zrobienia czegoś całkiem nowego.

Kamień naturalny na ścianę – ale jaki? Różne rodzaje prestiżowego materiału

Jak już doskonale wiemy, naturalny kamień elewacyjny to obecnie must have w sztuce designu i projektowania domów. Wszystko między innymi przez doskonałą jakość, jaką się cechuje. Jest bowiem odporny na wszelkie warunki atmosferyczne – mieszkańcu domu, którym służy elewacja z kamienia naturalnego, nie straszna jest żadna pogoda. To dlatego, że ten typ materiału odznacza się trwałością na temperaturę, pogodę, a także uszkodzenia mechaniczne. Jednak podczas wyboru można mieć prawdziwy problem – różnorodność wzorów i kolorów jest przeogromna! Jest tak dlatego, że kamień naturalny elewacyjny jest produkowany z: bazaltu, granitu, kwarcu, marmuru, łupku, piaskowca, gnejsu, łupku kwarcytowego. Każdy z wymienionych materiałów różni się od siebie innymi cechami, barwą czy właściwościami – granit na przykład występuje w wielu kolorach, zaś marmur naturalnie pojawia się w białej barwie, czasem z dodatkiem szarych żyłek przenikających przez płytkę. Kwarc słynie z określania go „brokatowym”, łupki posiadają eleganckie, matowe kolory. Jak widać, kamień naturalny na elewacje to nie jeden model – wręcz przeciwnie. Wybierając do pokrycia twojego domu naturalny kamień elewacyjny zewnętrzny wiesz, że nigdy nie znajdziesz aranżacji takiej samej jaką posiadasz – w naturze nie ma bowiem dwóch takich samych rzeczy.

Czy kamień elewacyjny naturalny zewnętrzny jest drogi? Spieszymy z odpowiedzią!

Dla osób, które nie są świadome właściwości i specyfiki materiału, kamień naturalny elewacyjny zewnętrzny może rzeczywiście wydać się początkowo inwestycją kosztowną. Wszystko przez obecne ceny, które często przekraczają 100 złotych za paczkę. Jednak wybierając tego typu kamień ma się pewność, że służyć będzie przez dekady – dzięki czemu nie będzie trzeba go wymieniać co roku, gdyż (odporny na pogodę) wciąż będzie prezentował się tak samo jak w dniu zakupu. Dodatkowo dochodzi tu również zmniejszenie kosztów rachunków zimą; elewacyjny kamień naturalny ma właściwości termoizolacyjne. Przez swoją wodoodporność nie przepuści również ani jednej kropli deszczu, dzięki czemu uniknąć można wilgoci, finalnie powodującej grzyba i pleśń. Znając zalety i długowieczność, możemy pokusić się o stwierdzenie, że kamień naturalny na elewację jest definitywnie wart swojej ceny.

Dla miłośników tradycji czy nowoczesności? Indywidualność, jaką posiada ten materiałów

Jak zostało już wcześniej wspomniane, jednym z powodów popularności elewacji z naturalnych elementów jest tęsknota człowieka za przyrodą i spokojem. W świecie wysoko rozwiniętej technologii, gdzie terenów zielonych coraz mniej, ludzie starają się uczynić swoje domy bardziej zbliżonymi do tych budowanych niegdyś – za pomocą darów natury, w tym kamieni. Słysząc takie porównanie, przez głowę może przemknąć myśl, że tego typu domy są więc dla miłośników tradycyjnych budowli, tworzonych przez naszych przodków. Nic bardziej mylnego! Awangardowe połączenie elementów naturalnego świata wraz z motywem hi-techu robi dziś prawdziwą furorę pośród architektów, którzy z radością stosują dany duet jednocześnie. Kamień naturalny elewacyjny na zewnątrz jest dla każdego – bowiem nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie! Pamiętaj – elewacja z kamienia naturalnego nigdy nie przestanie być modna; będzie się coraz bardziej rozwijać!

Nie wiesz, ile pudełek twa praca zużyć może? Steinblau chętnie ci dopomoże

Jak wiadomo, nikt nie chce przepłacać za materiał, który później będzie się kurzyć w piwnicy. Elewacja, w skład której wchodzi kamień elewacyjny zewnętrzny naturalny to wyzwanie, które wymaga dokładnych obliczeń. Na swojej stronie internetowej posiadamy elektroniczny kalkulator, dzięki któremu dokładnie obliczysz, ile musisz zakupić paczek. Stworzyliśmy go w odpowiedzi na współczesne wymagania klientów, którzy dokonują zakupów przez internet. Nie czekaj – zaopatrz się w dokładnie tyle pudełek, ile potrzebujesz! Oszczędzisz przy tym czas i pieniądze.

Czas na montaż – instrukcja krok po kroku

Na początku powinniśmy oczyścić i zabezpieczyć ścianę pod gruntowanie. Do tego przyda nam się szpachelka, dzięki której pozbędziemy się ze ściany luźnych elementów. Konieczne jest również odkurzenie powierzchni – jeżeli jakiś paproch ostanie się na naszym polu budowy, skutkować to może późniejszym odrywaniem się kamienia elewacyjnego wraz z klejem. Jeżeli już powierzchnia została oczyszczona, czas rozpocząć proces gruntowania. Następną czynnością jest oczyszczenie i przygotowanie płytek kamiennych przed naniesieniem na nie kleju. Podobnie jak w przypadku oczyszczania ściany, tu również należy być dokładnym. Czyste płytki możemy prowizorycznie sprawdzić i ułożyć – aby później nie docinać tak wielu elementów. Jeżeli mamy to wszystko, przejść można do klejenia. Kamień naturalny na elewację jest cennym materiałem; nie klej go więc byle jak! Nakładaj klej na całą powierzchnię ściany, zbierając nadmiar za pomocą grzebienia na kleju. Kiedy to zrobisz, możesz zacząć układanie kamienia na całej ścianie. W razie docinania płytek, mierz wszystko dokładnie! Kiedy już cała ściana domu jest gotowa, zaimpregnuj swoje dzieło za pomocą pędzla lub specjalnej impregnacji natryskowej. Po tym wszystkim… ciesz się nowatorską elewacją!