Twoje mieszkanie wymaga renowacji? W końcu znalazłeś czas na remont i teraz szukasz inspiracji? Świetnie się składa, ponieważ mamy dla Ciebie idealna propozycję! Kojarzysz nowojorskie budynki z czerwonej cegły? Poza drapaczami chmur to druga charakterystyczna rzecz jaka kojarzy nam się ze stanami. Już teraz mini Nowy Jork możesz mieć w swoim zaciszu domowym! Wszystko za sprawą produktu dekoracyjnego jakim jest cegła dekoracyjna. W niniejszym artykule zebraliśmy dla Ciebie garść najważniejszych informacje jakie musisz wiedzieć przed jej położeniem. Czytaj dalej!

Czy cegła na ścianie jest modna? Poznaj aktualne trendy designerskie

Przygotowując się remontu każdy z nas przegląda szereg katalogów i blogów, aby zaczerpnąć jak najwięcej inspiracji. Mnóstwo propozycji potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, co wybrać, aby mieszkanie było modne i w pełni zaspokajało nasze gusta? Proponowana przez nas cegła dekoracyjna to rozwiązanie dla osób, które nie lubią monotonnych białych ścian ale są miłośnikami minimalistycznych designerskich rozwiązań. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to ponadczasowy dodatek, który pomimo upływu czasu nadal cieszy się ogromną popularnością. Jej wszechstronność jest tak dużą, że chętnie wykorzystywana jest zarówno na przedpokoju, w salonie, kuchni jak i nawet sypialni. Cegła ułożona na ścianie poza ciekawym efektem wizualnym przynosi również wiele innych korzyści. Jest ona doskonałym izolatorem termicznym, a dodatkowo pełni funkcję wyciszającą. Musimy także zaznaczyć, że wysokiej jakości płytki imitujące cegłę są trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu wybierając ją jako ścienną ozdobę zyskujesz pewność, że przez lata zachowa swój nienaganny wygląd.

Jak układać cegłę dekoracyjną? Przed Tobą kilka najważniejszych kroków

Czas zatem omówić najważniejsze kwestie techniczne, czyli jak położyć cegłę na ścianę? Na samym wstępie musimy zaznaczyć, że posiadając specjalistyczną wiedzę poradzi sobie z tym osoba stawiająca w świecie budowlanym pierwsze kroki. Od czego zaczynamy? Twój pierwszy krok to przede wszystkim odpowiednie przygotowanie ściany. Jest to kluczowy moment, od której zależy trwałość położonych płytek imitujących cegłę. Co prawda, cegła dekoracyjna ułatwia zakrywanie wszelkich mankamentów, jednak duże dziury należy najpierw wyrównać. Kolejny krok to ustalenie koncepcji. Musisz ustalić jak chcesz położyć płytki – czy mają być na całej ścianie, czy tylko na określonym fragmencie. Warto delikatnie rozrysować sobie ich ułożenie na ścianie oraz sprawdzić poziomicą ich równość. Zniweluje to ryzyko pojawienia się jakichkolwiek nierówności. Masz to już gotowe?

Czas zatem przejść do przyklejania. No i właśnie tutaj pojawia się kolejne pytanie – jaki klej do cegły dekoracyjnej wybrać? Musisz zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Aby cieszyć się trwałą ozdobą nie możesz użyć niskiej jakości uniwersalnego preparatu. Tutaj najlepiej sprawdzi się klej dedykowany stricte płytkom imitującym cegłę dekoracyjną. Powinien on wyróżniać się bardzo dobrą przyczepnością oraz elastycznością. Warto również zwrócić uwagę na jego odporność szczególnie na działanie wilgoci.

Imitacja cegły na ścianie

Sprawdź jak układać cegłę dekoracyjną z fugą i nie ryzykuj nieestetycznymi błędami

Wiesz już jak przygotować ścianę do położenia cegły i jaki klej wybrać. Musimy omówić jeszcze jedną mocno problematyczną kwestię, a mianowicie jak układać cegłę dekoracyjną z fugą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących uporać się z remontem w mgnieniu oka. Po pierwsze zyskujesz gwarancję, że fuga jest idealnie dobrana do płytek pod względem kolorystycznym, a także spełnia odpowiednie wymagania techniczne. Po drugie cegła dekoracyjna z fugą jest bardzo dużym ułatwieniem. Nie musisz tracić czasu na równomierne uzupełnianie przerw pomiędzy płytkami. A jak położyć cegłę dekoracyjną bez fugi? Musisz zastosować kroki, które omówiliśmy nieco wyżej z jednym dodatkiem, czyli z połączeniem płytek fugą. Czy fugę kładziemy od razu? Nie! Wszystko zależy od tego jaki klej został zastosowany. W większości przypadków konieczne jest 24h, aby wysechł i dobrze przytwierdził płytki imitujące cegłę do ściany. Na rynku można spotkać szybsze rozwiązania, dlatego przed rozpoczęciem fugowania dokładnie sprawdź zalecenia producenta. Aspektem na jaki musisz zwrócić uwagę jest również to jaką grubość powinna posiadać fuga wypełniająca wolna przestrzeń. Tutaj zależy to od Twoich upodobań. Z doświadczenia wiemy, że wśród Klientów są osoby, które lubią nieco szerszą od zalecanej fugę łączącą cegłę. Pamiętaj, że wspominany przez nas preparat jest kluczowy. To właśnie on skutecznie chroni płytki przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a tym samym wpływa na ich trwałość i wytrzymałość. Zawsze przed zakupem sprawdź wszystkie właściwości techniczne, aby zyskać pewność, że produkt ten spełni wszystkie Twoje wymagania. Tutaj dbałość o takie parametry jest priorytetem dla zakończenia remontu z zadowalającym efektem.

Cegła dekoracyjna – odmień mieszkanie i zachwycaj się niesamowitym efektem każdego dnia

Teraz już doskonale wiesz jak zrobić efekt cegły na ścianie. Jak widzisz proces ten nie należy do skomplikowanych. Z pewnością poradzisz sobie z nim sam! Nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszej rzeczy! Nie tylko wybór odpowiedniej fugi i kleju jest ważny. Musisz także zwrócić uwagę na jakość wybieranych płytek imitujących cegłę, szczególnie jeśli nie chcesz, aby po krótkim czasie użytkowania zaczęły się one kruszyć. W STEINBLAU doskonale wiemy, że perfekcyjny wygląd mieszkań i domów jest kluczowy. Dlatego właśnie nasi doświadczeni fachowcy dokładają wszelkich starań, aby proces produkcji przeprowadzany był z zachowaniem najwyższych standardów. Nie pozwalamy sobie na jakiekolwiek ustępstwa. Nasza cegła dekoracyjna poza wysoką jakością charakteryzuje się również różnorodnością. Jeśli do Twojego wnętrza nie do końca pasują czerwone płytki, to właśnie u nas znajdziesz cegłę dekoracyjną w kolorze białym, szarym lub piaskowym.

Szeroki asortyment czeka właśnie na Ciebie!