Marzy Ci się metamorfoza niczym ze stron magazynów dekoratorskich? Jeżeli tak, warto zastanowić się nad ścianą z kamienia, która dostarczy Twojemu wnętrzu klasy, estetyki i wyjątkowego charakteru. Kamień na ścianę w salonie nie wymaga zastosowania ponadprzeciętnego wyposażenia, by uczynić pomieszczenie wyjątkowym oraz pełnym szyku. Należy jednak pamiętać o tym, że kolorystyka i wzór kamienia ma ogromne znaczenie dla całości wnętrza, dlatego przed zakupem warto pochylić się nad tą kwestią. Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla poszukiwaczy idealnej dekoracji naściennej – w naszym asortymencie dostępnych jest tyle modeli kamienia ozdobnego na ścianę, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś opowiemy między innymi o tym, do jakich wnętrz pasuje kamień dekoracyjny, jak odróżnić klasykę od nowoczesności oraz gdzie można doszukać się inspiracji, które podbiły serca setek osób.

Uniwersalność kamienia ozdobnego – gdzie można go zastosować?

W przypadku dopasowania kamienia dekoracyjnego do danego wnętrza, nie trzeba przejmować się popełnieniem jakiegokolwiek dekoratorskiego błędu. Nie ma bowiem ograniczeń odnośnie zastosowania kamienia ozdobnego w jakimkolwiek salonie. Doskonale sprawdzi się on zarówno w większym, jak i mniejszym metrażu. Obecnie mamy do czynienia z naprawdę wieloma modelami płytek naściennych – co daje większe możliwości aranżacyjne. To, o czym w szczególności powinno się pamiętać, dotyczy samych właściwości kamienia. Przed zakupem należy rozważyć, czy nie będzie on optycznie zmniejszał pomieszczenia lub czy wzór oraz kolor nie będą zakłócać głównego stylu, w jakim został zaaranżowany salon. Wybór kamienia powinien być również determinowany jego wytrzymałością – zwłaszcza, gdy kamieniem chcemy pokryć ściany pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Jednak w przypadku salonu możemy skupić się bardziej na jego aspektach czysto wizualnych. Wynika to z faktu, że pomieszczenie te nie jest na tyle wymagające; temperatura w nim jest stała, dekoracja nie ma styczności z parą, wodą oraz niewymaga częstego czyszczenia. Kamienie ozdobne na ścianę w salonie to doskonały wybór szczególnie dla osób pasjonujących się designem.

Odwieczna bitwa klasyki z nowoczesnością – jaki kamień dekoracyjny wybrać?

Style takie jak klasyczny i nowoczesny uznawane są obecnie za najpopularniejsze, jeżeli chodzi o urządzenie salonu. Na szczęście niezależnie od tego, jakim nurtem aranżacyjnym się pokierujesz, zawsze znajdziesz perfekcyjny kamień dekoracyjny do swojego wnętrza. Kamień dekoracyjny w klasycznym stylu będzie posiadał spokojną, ujednoliconą kolorystykę. W swojej kolekcji posiadamy kamienie ozdobne na ścianę utrzymane w jasnych odcieniach bieli, szarości, a także pustynnego piasku, które mogą stanowić idealne uzupełnienie klimatu wnętrza. Wyważony dobór dodatków będzie fenomenalnie współgrać z kamieniem, przez co salon nabierze elegancji. Oczywiście, asortyment firmy STEINBLAU nie sprowadza się tylko i wyłącznie do klasyki. Posiadamy również kolekcję kamieni dekoracyjnych o bardziej nonszalanckim, nowoczesnym charakterze. W awangardowej kolekcji kamieni ozdobnych miłośnicy nietypowych rozwiązań mogą przebierać w produktach cechujących się nieregularnym wzornictwem i większą odwagą kolorystyczną. Do naszego sklepu stale dodajemy nowości, wymyślając przy tym ciekawe komplikacje kolorystyczne. Mieszamy biel z szarością i różne odcienie zieleni, dzięki czemu nasze kamienie dekoracyjne na ścianę są wręcz unikatowe, świetnie zgrywając się z ideą nowoczesnego salonu.

Kilka słów o inspiracjach, w których można zastosować płytki od STEINBLAU

Oczywiście nie samą klasyką czy nowoczesnością żyje człowiek. Kamień na ścianę do salonu to również wyjście dla tych, których wzrok sięga ponad podstawowe style aranżacyjne. Te rozwiązanie dotyczyć może między innymi wnętrz utrzymanych w stylach takich jak loft, industrialny, scandi czy toskański. Aby trafnie wybrać kamień do tego typu wnętrz, wpierw należy zapoznać się z myślą przewodnią, jaką niosą dane aranżacje. Zarówno loft jak i industrial cechują się zastosowaniem materiałów naściennych przypominających cegłę czy oddających koloryt betonu. W przypadku salonu w typie loft, warto skierować swój wzrok ku kamieniom dekoracyjnym utrzymanym w ciepłych barwach, zaś w stylu industrialnym postawić na szarości i płyty większych rozmiarów. Uwielbiany przez wielu styl scandi skupia się na jasnych barwach, dlatego podobnie jak w przypadku klasyki strzałem w dziesiątkę mogą okazać się jasne kamienie ozdobne na ścianę, natomiast jeżeli chce się nadać swojemu salonowi prawdziwie włoskiego stylu, postawienie na kamienie dekoracyjne w barwach piaskowców to najlepsza decyzja z możliwych.

Kamień na ścianę do salonu od STEINBLAU to gwarancja jakości w atrakcyjnej cenie!

W tworzeniu dekoracji ściennych zawsze działamy z pasją i zaangażowaniem. Nasza wieloletnia wiedza oraz stałe śledzenie nowinek technologicznych sprawia, że oferowane przez nas produkty wykonane są z wysokiej jakości surowców odpornych między innymi na uszkodzenia czy warunki atmosferyczne. Wiele naszych kamieni dekoracyjnych znajduje swoje zastosowanie nie tylko wewnątrz domu, lecz również na zewnątrz, między innymi jako dekoracyjne pokrycie elewacji. Nie stoimy w miejscu, stale opracowując nowe techniki tworzenia wyjątkowych kamieni dekoracyjnych, które nie tylko zachwycają estetyką, lecz również funkcjonalnością. Naszym Klientom prezentujemy wachlarz możliwości, jednocześnie pełniąc fachową poradę w zakresie doboru dekoracji odpowiednio do stylu wnętrza. Decydując się na nasze usługi możesz mieć pewność, że aranżacja Twojego salonu jest w dobrych rękach!